صفحه نخستمدیریت نوشته رویداد هااولین کنفرانس ملی مدلسازی رفتار مکانیکی موادنمایش مطلب

اولین کنفرانس ملی مدلسازی رفتار مکانیکی مواد

دسته بندی: رویداد ها

امروزه با کمک شبیه سازیهای کامپیوتری، زمان و هزینه های طراحی تا ساخت یک محصول به‌طور قابل توجهی کاهش یافته است. به‌طوری‌که شرکتهای بزرگ تولید کننده بویژه شرکتهای غول خودروسازی با شعار Zero Prototype (تولید محصول بدون ساخت نمونه اولیه)، محصول خود را مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی و تولید می‌کنند. ارزیابی و انتخاب نوع ماده بکاررفته در محصول همراه با دانش فنی رفتار مکانیکی آن ماده یکی از چالشهای اساسی و مهم در فاز طراحی می‌باشد چرا که نه فقط اندازه و حجم ماده بکار رفته می‌تواند هزینه‌ها را بالا و پایین کند، اما مهمتر از آن دقت نتایج شبیه سازی به‌طور اساسی با شناخت صحیح از دانش رفتار مکانیکی ماده مرتبط است.

در حال حاضر جهان اطراف ما با بیش از 80000 ماده متفاوت روبرو است و رفتار مکانیکی این نوع مواد همچون فلزات، آلیاژها، پلیمرها، بتن و چوب و ... با یکدیگر کاملا متفاوت می‌باشد. ضمن آنکه یک ماده خاص هم می‌تواند در شرایط مختلف بارگذاری رفتارهای متفاوت از خود بروز دهد. ذکر این نکته ضروری است که محققان هنوز نتوانسته‌اند به یک مدل دقیق برای پیش‌بینی رفتار مواد بویژه در حوزه مواد غیرخطی دست یابند و همچنین به یک راه حل یکتایی هم دست نیافته‌اند که بتوانند یک مدل ساختاری بسازند که پیش بینی رفتار ماده را انجام دهد و این یعنی یک چالش بزرگ در دنیای امروز ما است.

اولين کنفرانس ملي مدلسازی رفتار مکانیکی مواد، مکاني را براي تبادل اطلاعات و دستاوردهاي نظري، پيشرفت‌هاي جديد و نيز نتايج تحقيقات در زمينه مدلسازی ساختاری مواد اطراف ما و برنامه‌هاي کاربردي فراهم مي‌آورد. در اين کنفرانس هدف بر آن است تمامي پژوهشگران و متخصصين را از دانشگاه و صنعت گرد هم آورده تا در پاسخگويي به توسعه و پيشرفت‌هاي اصلي در اين زمينه پيشرو و سهيم باشند. در اين کنفرانس از کارهاي ارائه شده به هر دو زبان فارسي و انگليسي استقبال خواهد شد. تبادل نظرهاي تخصصي در اين کنفرانس، شامل سخنراني‌هاي کليدي، نشست‌هاي ويژه، کارگاه‌هاي آموزشي و برپایی نمایشگاهها مي‌باشد.